Wolne Jeziorany

Portal Niezależnych Obywateli

Kim jesteśmy

Inicjatywa „Wolne Jeziorany” to głos ludzi, którzy nie pozostają obojętni wobec tego, co dzieje się w ich „małej Ojczyźnie”. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mamy konstytucyjne prawo do wyrażania swoich poglądów i do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji (art. 54 Konstytucji RP). I temu celowi ma służyć ta strona internetowa – będziemy tu wyrażać nasze poglądy na to, co dzieje się w naszej gminie, w naszym województwie i w naszym kraju.

Nie ukrywamy, że naszym głównym celem jest „patrzenie władzy na ręce”. Ci, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, muszą liczyć się z tym, że ich wyborcy będą oceniać ich pracę na rzecz społeczności, której mają służyć. Tak - NASI DRODZY WŁODARZE - Waszym zadaniem jest SŁUŻYĆ; to Wy jesteście dla nas, a nie my dla Was. Niestety, jak słusznie zauważył angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk, John Acton, „każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.” Wiedzieli o tym już starożytni Rzymianie. Niewolnik stojąc za zwycięskim wodzem odnoszącym triumf, powtarzał mu słowa: „Hominem te memento” (Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem). Robił to po to, żeby zwycięskiemu wodzowi nie odbiła „palma”, i nie zaczął się uważać za Bóg wie kogo. My też zamierzamy troszczyć się o zdrowie psychiczne MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCYCH. Niech nasz głos będzie dla Was ostrzeżeniem: Pamiętajcie, jesteście tylko urzędnikami, których MY wybraliśmy i MY możemy odwołać.

 

„Hominem te memento

... pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem!

 

Copyright ©

Odsłon artykułów:
2 341

Odwiedza nas 1 gości

Facebook

Najnowsze Artykuły

Szanowni Czytelnicy Wolnych Jezioran, Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną w komentarzu pod felietonem o KODziarskim nawoływaniu do utopienia księdza Jacka Międlara, przygotowaliśmy pismo do prokuratury w Poznaniu, w którym zgłaszamy podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Tamarę Olszewską. Apelujemy do Was o przyłączenie się do tej akcji. Poniżej zamieszczamy gotowe pismo. Należy tylko uzupełnić je swoimi danymi i wysłać pod wskazany adres. Należy również załączyć screen postu zamieszczonego przez panią Olszewską w dniu 17 sierpnia 2016 roku. (screen pod wzorem pisma)Osoby, które złożą zawiadomienie, muszą być przygotowane na to, że zostaną w tej sprawie przesłuchane.
Od momentu, w którym powstał Komitet Obrony Demokracji, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że jest to sekta zasilana przez ludzi, którym Michnikowszczyzna uprała mózgi w stopniu nieodwracalnym. Prymitywna, ślepa nienawiść i nawoływanie do przemocy przy jednoczesnym udawaniu kulturalnych obywateli walczących z hejtem to znak rozpoznawczy tego „ruchu społecznego”. Dzieci z plakatem jednoznacznie nawołującym do zastrzelenia Jarosława Kaczyńskiego i życzenia śmierci pod adresem PAD to KODziarska normalka. Prymitywny bełkot i agresja wylewające się z ich komentarzy na fb zmuszają do zastanowienia się, czy w szeregach tego ruchu większości nie stanowią aby osoby niezrównoważone psychicznie. Ten ich histeryczny wrzask o czekających ich prześladowaniach, chociaż nikt żadnego z tych pajaców nie tknął nawet małym palcem. Te ich opowieści o stanie wojennym, który jest tuż za rogiem, przeplatane infantylnymi akcjami w stylu KODzieczki, PiKODy i zaKODowane spływy kajakowe.
Jest takie powiedzenie: „Tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. A że czasem materii nie staje, to wykrój nadaje się do kosza. Tak właśnie jest w przypadku jeziorańskiej opozycji zwalczającej Burmistrza Boczkowskiego. Roli krawca tej opozycji podjął się towarzysz Wierzbicki, który kraje z materii tak mizernej, że – mówiąc kolokwialnie – żal duszę ściska jak się obserwuje efekty tego krojenia. Przebiega zaś owo krojenie według wielokrotnie ćwiczonego już schematu, czyli towarzysz Wierzbicki wykonuje pierwszą szarżę, a potem do ataku rusza odpowiednio wyselekcjonowany figurant udający oburzonego obywatela. Cała ta zabawa zawsze kończy się jednakowo, czyli towarzysz Wierzbicki i jego pistolero dostają bęcki, po czym umykają z podkulonymi ogonami.
Komisja 20 sierpnia 2016
poniedziałek 22, sierpień 2016
[embed width="600" height="337" class="center" thumbnail="https://i. ytimg. com/vi/2qpCGmDAMQU/hqdefault. jpg?r"]http://www. youtube. com/watch?v=2qpCGmDAMQU&feature=em-upload_owner[/embed][embed width="600" height="337" class="center" thumbnail="https://i.
Jeśli komuś wydaje się, że w Jezioranach mamy XXI wiek, to jest w błędzie. Bo chociaż część mieszkańców Jezioran faktycznie żyje w roku 2016, to jednak duża część jest na etapie dziedzica i pańszczyźnianego chłopa latającego na odrobek pod batem ekonoma. Dowodem jest ostatnie posiedzenie Komisji Rewizyjnej, podczas którego w roli chłopów pańszczyźnianych wystąpili: pan Radny Płociński, pan radny Nachiłło i pan Radny Taraszkiewicz, a wdzięcznej roli ekonoma podjął się towarzysz Wierzbicki pilnujący, żeby pańszczyzna została wykonana zgodnie z wytycznymi. Cały ten zespół harował na Komisji w pocie czoła na rzecz swojego pana, czyli Marka Romanowskiego, a w tym cyrku rolę chłopka-roztropka powierzono osobnikowi, który ma pewne problemy ze zrozumieniem rzeczywistości, bo bardzo długo pijał różne płyny negatywnie oddziałujące na szare komórki. Ów osłabiony mentalnie osobnik złożył skargę na Burmistrza Boczkowskiego, ponieważ pan Burmistrz postawił w Kalisie znak zabraniający przejazdu ciężkiego sprzętu na odcinku drogi gminnej przebiegającej bezpośrednio obok domów. O postawienie znaku wnioskował pan Kownacki, któremu od tych ciągłych przejazdów trzęsie się i rozpada dom, ale obecny na Komisji chłopek-roztropek chciałby, żeby ów znak zniknął, bo rzekomo przeszkadza mu on w dowiezieniu materiałów budowlanych koniecznych do remontu zabytkowego domu.
Komisja Rewizyjna 18 sierpnia 2016
piątek 19, sierpień 2016
[embed width="600" height="337" class="center" thumbnail="https://i. ytimg. com/vi/3vUTHj5J91k/hqdefault. jpg?r=88358"]http://www. youtube. com/watch?v=3vUTHj5J91k&feature=em-upload_owner[/embed][embed width="600" height="337" class="center" thumbnail="https://i.
Zastanawialiśmy się, w jaki sposób tzw. obrońcy demokracji wykorzystają wielkie zwycięstwo Polski nad bolszewikami w 1920 roku do uderzenia w polską godność, pamięć i historię. Nie przyszło nam jednak do głowy, że dopuszczą się parszywej manipulacji, której celem będzie oplucie i oszkalowanie Marszałka Piłsudskiego. To już naprawdę przerasta ludzkie wyobrażenie. Można bowiem mieć do Piłsudskiego wiele pretensji i to uzasadnionych: o to, że nie dobił bolszewików; o traktat ryski; o zamach majowy; o brutalne metody walki z opozycją. Ale próba zrobienia z Piłsudskiego tchórzliwego pajaca, który w sierpniu 1920 roku rzekomo zabunkrował się w zaprzyjaźnionym majątku zamiast dowodzić armią, to jest zwyczajna chamówa.
Po kolejnej frekwencyjnej wtopie na manifestacji KOD pod Trybunałem Konstytucyjnym oraz po ogłoszeniu przez Grzesia Widelca, że będzie ścigał się z PiS-em na konserwatyzm, lisowy portal „naTemat” rozpoczął casting na nowego lidera opozycji totalnej. Wyniki ogłosił pan Jakub Noch. Dzięki uważnej analizie preferencji wyborczych lemingozy okazało się, że kandydatem idealnym, czyli takim który – jak pisze pan Noch – „naszym zdaniem będzie w przyszłości w stanie nie tylko pokonać Jarosława Kaczyńskiego i zakończyć erę wszechwładzy Prawa i Sprawiedliwości, ale też doprowadzić do rozejmu w wojnie polsko-polskiej” jest… Rafał Trzaskowski. Oklaski!!!http://natemat. pl/187407,panie-rafale-pan-sie-nie-boi-czyli-gdyby-rafal-trzaskowski-tylko-chcial-polacy-pomogliby-mu-pogonic-stary-ukladO zaletach pana Trzaskowskiego rozpisuje się pan Noch w tak ciepłych słowach, że aż łza się w oku kręci, gdy sobie człowiek uświadomi, jaki talent marnuje się w cieniu Grzesia Widelca, Kucyka Kijowskiego i Nowoczesnego Ryśka. Ma jednak pan Trzaskowski pewną wadę, którą pan Noch opisuje tak: „ciąży na nim piętno Platformy Obywatelskiej.