Wolne Jeziorany

Portal Niezależnych Obywateli

Kim jesteśmy

Inicjatywa „Wolne Jeziorany” to głos ludzi, którzy nie pozostają obojętni wobec tego, co dzieje się w ich „małej Ojczyźnie”. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mamy konstytucyjne prawo do wyrażania swoich poglądów i do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji (art. 54 Konstytucji RP). I temu celowi ma służyć ta strona internetowa – będziemy tu wyrażać nasze poglądy na to, co dzieje się w naszej gminie, w naszym województwie i w naszym kraju.

Nie ukrywamy, że naszym głównym celem jest „patrzenie władzy na ręce”. Ci, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, muszą liczyć się z tym, że ich wyborcy będą oceniać ich pracę na rzecz społeczności, której mają służyć. Tak - NASI DRODZY WŁODARZE - Waszym zadaniem jest SŁUŻYĆ; to Wy jesteście dla nas, a nie my dla Was. Niestety, jak słusznie zauważył angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk, John Acton, „każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.” Wiedzieli o tym już starożytni Rzymianie. Niewolnik stojąc za zwycięskim wodzem odnoszącym triumf, powtarzał mu słowa: „Hominem te memento” (Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem). Robił to po to, żeby zwycięskiemu wodzowi nie odbiła „palma”, i nie zaczął się uważać za Bóg wie kogo. My też zamierzamy troszczyć się o zdrowie psychiczne MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCYCH. Niech nasz głos będzie dla Was ostrzeżeniem: Pamiętajcie, jesteście tylko urzędnikami, których MY wybraliśmy i MY możemy odwołać.

 

„Hominem te memento

... pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem!

 

Copyright ©

Odsłon artykułów:
33 909

Odwiedza nas 1 gości

Facebook

Najnowsze Artykuły

Sesja Rady Miejskiej 29 kwietnia 2017
niedziela 30, kwiecień 2017
Komisja 25 kwietnia 2017
czwartek 27, kwiecień 2017
W lutym tego roku, w związku z kolejną miesięcznicą Katastrofy Smoleńskiej, bliski współpracownik płk.Mazguły, Ryszard Kirkało, zamieścił na administrowanej przez siebie stronie fb następujący wpis: „Drogi Snajperze, leżący na dachu pałacu namiestnikowskiego.Postać w krzyżu celownika na drabince.
Szanowni Czytelnicy, mamy dla Was bardzo interesującą wiadomość.Warmińsko-mazurski KOD oficjalnie przestał istnieć.
Wczoraj Radio RMF podało taką oto wiadomość: „Polska wychodzi z Eurokorpusu”.Oto cytat z artykułu zamieszczonego na stronie internetowej rmf24.pl: „Podejmując decyzję o wyjściu z Eurokorpusu, Warszawa sama siebie ustawiła "na aucie".
Dziś mija 60-ta rocznica podpisania Traktatów Rzymskich, czyli dwóch umów międzynarodowych ustanawiających Europejską Wspólnotę Gospodarczą i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej.Co ciekawe, na skutek opóźnienia w drukowaniu treści traktatów, dokumenty ustanawiające EWG i Euratom zostały podpisane przez europejskich przywódców in blanco.
Dawno nie było na Wolnych Jezioranach felietonu o tzw.stróżach prawa.Dziś nadrabiamy zaległości, a spiritus movens tej sytuacji jest pani prokurator Bogusława Pidsudko-Kaliszuk z Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.Musimy przyznać, że pani tej udało się przebić wyczyny prokuratorów, których radosną twórczość dane nam było obserwować.
Sesja Rady Miejskiej 18 marca 2017
wtorek 21, marzec 2017
   http://www.youtube.com/watch?v=Hm1HJuIwj-k&feature=em-upload_owner .