Wolne Jeziorany

Portal Niezależnych Obywateli

Kim jesteśmy

Inicjatywa „Wolne Jeziorany” to głos ludzi, którzy nie pozostają obojętni wobec tego, co dzieje się w ich „małej Ojczyźnie”. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mamy konstytucyjne prawo do wyrażania swoich poglądów i do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji (art. 54 Konstytucji RP). I temu celowi ma służyć ta strona internetowa – będziemy tu wyrażać nasze poglądy na to, co dzieje się w naszej gminie, w naszym województwie i w naszym kraju.

Nie ukrywamy, że naszym głównym celem jest „patrzenie władzy na ręce”. Ci, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, muszą liczyć się z tym, że ich wyborcy będą oceniać ich pracę na rzecz społeczności, której mają służyć. Tak - NASI DRODZY WŁODARZE - Waszym zadaniem jest SŁUŻYĆ; to Wy jesteście dla nas, a nie my dla Was. Niestety, jak słusznie zauważył angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk, John Acton, „każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.” Wiedzieli o tym już starożytni Rzymianie. Niewolnik stojąc za zwycięskim wodzem odnoszącym triumf, powtarzał mu słowa: „Hominem te memento” (Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem). Robił to po to, żeby zwycięskiemu wodzowi nie odbiła „palma”, i nie zaczął się uważać za Bóg wie kogo. My też zamierzamy troszczyć się o zdrowie psychiczne MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCYCH. Niech nasz głos będzie dla Was ostrzeżeniem: Pamiętajcie, jesteście tylko urzędnikami, których MY wybraliśmy i MY możemy odwołać.

 

„Hominem te memento

... pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem!

 

Copyright ©

Odsłon artykułów:
14 996

Odwiedza nas 3 gości

Facebook

Najnowsze Artykuły

Ten felieton dedykujemy wszystkim Polakom, którzy nadal popierają Pawła Kukiza.Oto, co Wasz idol napisał dziś na swojej stronie fb: „Jeśli domagamy się od Ukraińców weryfikacji podejścia do UPA (a należy to zrobić jak najszybciej) to najpierw powinniśmy rzetelnie przyjrzeć się naszym Wyklętym.
Po wczorajszym wypadku Premier Beaty Szydło KODziarskie szambo wybiło w Internecie z siłą wodospadu.Bojownicy o wolność i demokrację gremialnie wyrazili swoje niezadowolenie z tego, że Premier Szydło przeżyła oraz złożyli jej życzenia bolesnej śmierci przy najbliższej możliwej okazji.Taka reakcja była do przewidzenia.
Ten felieton może nie spodobać się fanom Mieszka I.Nic jednak na to nie poradzimy, że Mieszko I na starość trochę zgłupiał i gdyby nie jego syn, Bolesław Chrobry, państwo polskie mogło okazać się projektem niezrealizowanym.
Wczoraj Radio Zet podało następującą informację: „Rząd nie zgodził się, żeby Sopot przyjął 10 sierot z Aleppo”.http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Rzad-nie-zgodzil-sie-zeby-Sopot-przyjal-do-siebie-10-sierot-z-Aleppo-00036308Nietrudno przewidzieć, co z tą informacją zrobiły „postępowe” media i opozycja.Rozległ się zgodny ryk, że wstyd, że bezduszność, że ksenofobia.
Dzisiejszy felieton zapewne będzie dla wielu z Was zaskoczeniem.Przyzwyczailiśmy Was bowiem do tego, że bohaterami naszych felietonów są ci, którzy łamią prawo; ci, którzy uważają, że polskość to nienormalność; ci, którzy mają w głowach trociny zamiast mózgu.
Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej państwo Radni przegłosowali uchwałę podwyższającą ich diety.Przeciwko uchwale głosowali: pan Radny Ukleja i pan Radny Michalski.Uchwała będzie skutkować obciążeniem budżetu gminy w wysokości dodatkowych 25 tysięcy złotych rocznie, czyli koszt diet państwa Radnych wyniesie od dziś 84 tysiące złotych.
Sesja Rady Miejskiej 28 stycznia 2017
niedziela 29, styczeń 2017
Dziś pan Jakub Kudła, określający się tytułem Head of Media Legal Grupa Onet-RAS Polska, przesłał do naszej pani Pełnomocnik mail o następującej treści: „Szanowna Pani Mecenas, w odpowiedzi na Pani email potwierdzam, iż wysyłałem do operatora strony wolnejeziorany.